Koncert
Čt / 20. 4. 2023 / 20:00

Ať se snaží ona, DPvJU

alternative rock

Vstupné: 200

Koncert
Čt / 20. 4. 2023 / 20:00

Ať se snaží ona, DPvJU

alternative rock

Ať se snaží ona

Tuhle partu rozhodně nepřehlédnete: v helmách a nasoukaná do chráničů amerického fotbalu má nezaměnitelný vzhled a originální zvuk. Čtveřice hraje alternativní electrorock prošpikovaný ironickými texty, jak ukazuje už sám název kapely Ať se snaží ona. Kapela vznikla v roce 2012, ve složení Přemysl Štěpánek, Vladimír Podhorský a Tomáš Kolář. Prvních pár koncertů odbubnoval jako host Václav Pohl, který si odskočil od svého domovského Trabandu, později ho vystřídal kvůli časové vytíženosti Petr „Bunny“ Zajiček, aby se po několika letech Václav opět vrátil. Mezitím ještě do sestavy přibyli baskytarista a vokalistka v kostýmu roztleskávačky.

Pokud se necháte vtáhnout do světa přileb, chráničů a botoxu, čekájí na vás elektronické ruchy, energické bicí doplňované sugestivní rockovou kytarou a texty jež jsou reflexí bývalých a budoucích vztahů. Šestice si neváhá dělat srandu nejen ze sebe, ale také z botoxem napuštěných dívek či přecitlivělých dam.

Rocková kytara a bicí, které doprovází elektronické ruchy a zvuky provázané v netradičních harmoniích a postupech, neváhají přiznat svoji inspiraci v brněnské alternativě Dunajem počínaje a Midi Lidi konče. Když Král Újezda a ten hezčí z PAVAROTTI REVIVAL Jakub Kohák prohlásil, že založit kapelu je nutnost, asi netušil, co vznikne. V každém případě je Jakub zakládajícím členem, vytrvalým motorem a věčnou chimérou kapely.

Aktuálně kapela absolvuje turné ke svému desátému výročí, a v Praze ji doprovodí formace, která s ní společně zahrála už na jejím prvním vystoupení.

Dřevěné pytlí v jutových uhlích

Kapela založená v roce 1988 jako studiový projekt zvolila od začátku crazy polohu mišmaše hudebních stylů a žánrů, zhudebněné poezie různé provenience a neortodoxního využití elektroniky.

Po sedmi vlastním nákladem vydaných albech a třiceti letech existence vyhlásila nespecifikovanou pauzu, která se protáhla na tři roky.

Na jaře 2022 se vrací se zcela novým repertoárem a ve výrazně pozměněné sestavě. Jediným otcem zakladatelem je kytarista Max Braun, po dlouholetém působení saxofonisty přesedlal na kytaru Pavel Brno Heřman. Novým frontmanem je kytarista a zpěvák Michal Cihla (ex-Ministerstvo), instrumentální hvězdou souboru je pak trumpetista Luděk Emanovský, celoživotní profesionál s portfoliem od orchestru Marie Rottrové po Českou filharmonii. Rytmickou páteř kapely tvoří bubeník Libor Shomodi Veselý a jeho syn Tadeáš. V repertoáru výrazně převažují zcela nové písně, lehce proložené několika „antihity“ z předchozího období, ovšem v radikálně změněných úpravách.