Koncert
So / 23. 9. 2023 / 19:00

Cain Da Breth, Jan-Matěj Rak

folk, písničkářství, world music

Vstupné: 249

Koncert
So / 23. 9. 2023 / 19:00

Cain Da Breth, Jan-Matěj Rak

folk, písničkářství, world music

Cain da Breth

Přijďte oslavit dvacetileté výročí existence Cain Da Breth.
O prvním podzimním dnu pro Vás vystoupí s náručí starých i nových písní a se vzácnými hosty, mezi kterými nebude chybět Jan-Matěj Rak a někteří z bývalých členů kapely.
Z koncertu též vznikne záznam – buďte při tom!

Cain Da Breth – název je staroirsky a zdál se Damonice ve snu. V překladu znamená zhruba „zpěv dvou rčení“. Hrajeme hudební styl, který jsme nazvali akustický doom metal. Volíme ho raději, než „keltský folk“.

Členy kapely jsou: Damonica – zpěv, akustická kytara, autorka všech textů a hudby, Samuel Hain – zpěv, perkuse, Vašek Polívka – housle, viola, flétna, harfa a jakýkoli další nástroj, který ovládá, Adam Šulc – violoncello.

Jan-Matěj Rak

český kytarista, písničkář a komunální politik. Jeho otcem je český kytarista a hudební pedagog Štěpán Rak.

V hudbě se zaměřuje na interpretaci židovských písní (skupina Chesed, duo Marion s Monikou Žákovou), hraje skladby Jaroslava Ježka a melodie ze starých filmů, které si upravuje pro kytaru a vystupuje také sám jako písničkář se svými písničkami. Doprovázel také písničkářku Martinu Trchovou, působil ve skupině Natalika zaměřené na worldmusic.

V roce 2007 vydal album Ježkovy Voči, které obsahuje 14 skladeb Jaroslava Ježka v instrumentální podobě zahrané na kytaru a výjimečně na další nástroje. Album se svými vlastními písničkami vydal až v roce 2011, již před tím ale některé vyšly na různých samplerech. V současnosti vystupuje také s písničkářem Frantou Vlčkem.