Koncert
Čt / 6. 6. 2024 / 20:00

Choroš, konVRZek

alternativa, folk

Vstupné: 220 Kč

Koncert
Čt / 6. 6. 2024 / 20:00

Choroš, konVRZek

alternativa, folk

Choroš

Choroš vyrašil na podzim roku 2014 na padlém kmeni Neočekávaného dýchánku. Antonín hledal uplatnění pro své kytary „rážovky“, zpěvačce a flétnistce Zuzaně se nahromadily nápady na další crazy outfity, a z majitele akordeonu se stal uživatel klavíru. No a protože bylo potřeba srovnat rozhrkaný rytmus, přidal se na sklonku roku 2017 bubeník a perkusista Honza. Ve skutečnosti ale za dlouhé provázky tahá člověk, který žádný (hudební) nástroj neobsluhuje, ale bez něj by Choroše nebylo. Choroš jsou Zuzana Hanzlová, Michal Šmíd, Antonín Hluštík a Jan Pydych.

Tvoří hudbu někde na pomezí alternativy, hospodského šansonu a world music. Veselé i přemýšlivé písně, libé a silné melodie v obsazení zpěv, klávesy, basa, kytara, perkuse, flétna a bicí.

FacebookYouTubePoslechnout

konVRZek

konVRZek je o doprovodné muzikanty rozšířená sestava svérázného velvarského písničkáře Jiřího Konvrzka.
Původně vystupovala pod názvem Třetí zuby, a vedle Konvrzka, zpívajícího hráče na nejroztodivnější, často po domácku vyráběné nástroje, ji tvořila tehdejší rytmika kapely Joe Carnation band.
Dnes to skoro vždy bývá basista Lukáš Kalivoda, někdy se zjeví i bubeník Peter Galata, ale může to být i někdo úplně jiný.

WebFacebookYouTubePoslechnout