Koncert
So / 29. 4. 2023 / 19:30

Fénix, František Kostlán, Matemato

folk, písničkářství

Vstupné: 200

Koncert
So / 29. 4. 2023 / 19:30

Fénix, František Kostlán, Matemato

folk, písničkářství

Fénix

Fénix povstal z popela Rádia ECHO v r. 1995. Od té doby se v něm vystřídala řada výtečných muzikantů (mj. Jan Hruby, Jan Noha, bratři Landštofové, Martin Čech, Swetja, Martin Chrenčík, Jiří Milota a celá řada dalších).
Natočili jsme a na spotify zpřístupnil 3 alba (V slámě spí, Poslední večeře podle Leonarda a Louka v posteli). Věrný svému jménu i repertoáru povstává Fénix každoročně z popela k živému hraní kolem Vánoc a Velikonoc. Když najdou vytížení muzikanti čas, hraje i při jiných příležitostech.
V Kaštanu zahrajeme celé folkrockové oratorium Poslední večeře podle Leonarda na text Onřeje Fibicha v sestavě: Alice Kodýtková, František Kostlán /ten přidá i několik písní sólo/, Ivo Procházka, Karel Kryštof Navrátil, Marek Landštof, Sylva Řezníková a Zuzana Velebová. 

Matemato

Vyprávění příběhů tiše i nahlas od kapely, která se během koncertů mění na menší orchestr.

Co je na světě lepšího, než mít kapelu? Přece mít orchestr! A tak Marek Landštof (bicí), Tomáš Červenka (baskytara, zpěv) a Martin Štencel (kytara, zpěv) brzy po založení kapely angažovali Sylvu Řezníkovou (housle), Ondřeje Zátku (saxofon, šéf dechové sekce), Andreu Zátkovou (trumpeta) a Marianu Zahradníkovou (zpěv). V roce 2017 Matemato vydalo první album Černý dobro, které bylo s radostí přijato fanoušky kapely, ohlasy hudební kritiky však dosud nebyly zaznamenány.

Na koncertě v Kaštanu bude pokřtěn nový singl s názvem Na střeše.

František Kostlán

Jeden z členů kapely Fénix vystoupí i sólově.