Koncert
Út / 18. 4. 2023 / 20:00

Jana Kozubková, Ondřej Galuška

folk, písničkářství

Vstupné: 180

Koncert
Út / 18. 4. 2023 / 20:00

Jana Kozubková, Ondřej Galuška

folk, písničkářství

Jana Kozubková

Zpěvačka, hudebnice, hlasatelka a performerka. Studovala v Praze na vysoké škole Mezinárodní vztahy, ale v roce 2008 se seznámila s režisérkou Lucií Ferenzovou a herečkami Jindřiškou Křivánkovou a Anitou Krausovou a společně všechny založily skupinu Kolonie, z. s., která zaštiťuje jejich společnou divadelní práci. Od roku 2011 pracuje v Českém rozhlase Vltava jako hlasatelka. Skládá scénickou hudbu (Lovci, Gould, O holčičce, Velký uši či Jak byla vosa Marcelka ráda, že je) a za doprovodu kytary zpívá i své vlastní písně. V roce 2012 jí festival …příští vlna/next wave… udělil poctu Objev roku.

Společně s Janou Kozubkovou vystoupí jako speciální hosté i Michaela Švédová (elektronika a vokalistka známá z Kyklos Galaktikos) a Ondřej Galuška coby baskytarista.

Ondřej Galuška

Zpívající hudebník a filosof. Se skupinou eggnoise nahrál čtyři kritiky ceněná alba (nominace na Anděla, ocenění Just Plain Folks Music Awards), se svým sólovým projektem The Odd Gifts dvě. Je spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá čtveřice, a loni debutoval sólovým albem Stručný úvod do filosofie marnosti.