Koncert
Čt / 5. 9. 2024 / 20:00

Jaroslav Hutka

folk, písničkářství

Vstupné: 250 Kč

Koncert
Čt / 5. 9. 2024 / 20:00

Jaroslav Hutka

folk, písničkářství

Jaroslav Hutka

Hudebník, skladatel a písničkář, autor slavných protestsongů Havlíčku, Havle a Náměšť, aktivně činný už od konce šedesátých let, kdy spolu s Karlem Krylem, Vladimírem Mertou a Vlastou Třešňákem patřil k průkopníkům moderního písničkářství u nás.

Zakladatel volného sdružení Šafrán, které později objevilo mnohé z představitelů další písničkářské generace, Burianem a Dědečkem počínaje, Dagmar Voňkovou zdaleka nekonče. Vystupoval sólo i ve dvojici s Petrem Kalandrou, Radimem Hladíkem, nebo Štěpánem Rakem.
Alba moravských a českých lidových balad „Stůj, břízo zelená“ a „Vandrovali hudci“ patří k pomyslnému zlatému fondu českého písničkářství.

V polovině sedmdesátých let byl významným představitelem normalizačního disentu, a po akci StB „Asanace“ strávil 11 let v nedobrovolné emigraci. V té době mu nahrávky vycházely švédského vydavatelství Šafrán 78. Ihned po Sametové revoluci se vrátil a vystupoval na manifestacích Občanského fóra a i poté vyprodaných halách. Po zklamání z polistopadového politického a kulturního vývoje se opět poněkud stáhl do „undergroundu“, odkud – občas sarkasticky – komentuje poměry, a to jak prostřednictvím vědomých kupletů, tak i ve skladbách vážně laděných.
Vedle tradičních moravských balad a letitých hitů, tak uslyšíte i písně zcela současné.

WebFacebookYouTubePoslechnout