Koncert
Čt / 12. 10. 2023 / 20:00

Ondřej Galuška & The Odd Gifts, Marek Doubrava

indie folk, akustická alternativa

Vstupné: 220

Koncert
Čt / 12. 10. 2023 / 20:00

Ondřej Galuška & The Odd Gifts, Marek Doubrava

indie folk, akustická alternativa

Ondřej Galuška & The Odd Gifts

Ondřej Galuška je hudebník a filosof, zakládající člen legendární multižánrové kapely eggnoise, frontman projektu The Odd Gifts a spoluautor dětského hudebně divadelního představení Krev není voda (spolu s Milanem Caisem, Davidem Novotným a dalšími). S eggnoise vydal čtyři alba, s The Odd Gifts dvě. Vyšlo mu i sólové album, jež je složeno výhradně z česky otextovaných písní a nese název Stručný úvod do filosofie marnosti. Album produkoval PJONI a hostují na něm mimo jiné Bára Zmeková, James Harries nebo Jakub König.

Na koncertech ho doprovázejí Jaryn Janek (basa), Michael Nosek (bicí, samply) a Jan Mizler (kytary).

Marek Doubrava

Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru skladba a piano. V letech 1996–2002 působil jako kytarista populární skupiny Tata Bojs, s níž se stal držitelem Ceny Akademie populární hudby Anděl. Od roku 2002 vedl i vokálně instrumentální soubor Doubravánek.

Nyní je kapelník skupiny Hm…, jež se soustředí na autorskou tvorbu i na zhudebňování klasiků české a světové poezie.

Je skladatelem hudby k představením Divadla Minor, Dejvického divadla, Národního divadla a několika dalších inscenací Paláce Akropolis či Studia DVA.
Z tvorby pro film zmiňme například jeho hudbu k animovanému snímku Kristiny Dufkové Usnula jsem, který získal cenu ANIfestu, k filmové pohádce Čertí brko (režie Marek Najbrt) či k filmu Prvok, Tečka, Šampón a Karel autora a režiséra Patrika Hartla.