Koncert
Čt / 14. 12. 2023 / 20:00

Paní Tau, Tajné Slunce

blues, folk rock, world music

Vstupné: 200 Kč

Koncert
Čt / 14. 12. 2023 / 20:00

Paní Tau, Tajné Slunce

blues, folk rock, world music

Paní Tau

Paní Tau je kapela hrající původní autorskou tvorbu, která balancuje na pomezí blues, rocku a folku. A vlastně i šansonu. Přestože od dávné folkrockové Minehavy ji dělí více než dvacet let, souvisí s ní velmi úzce přes osobu autorky písní Lucie Kaletové. Nabízí kdysi dost sledované folkové písničky v tvrdší úpravě za účasti velké bicí soupravy. Kapela byla podrobena tortuře tří konců a tří začátků, které zavinil kovid a odchod původního kytaristy.

Jak se říká, „co vás nezabije, to vás posílí“, a to platí i o nových začátcích Paní Tau. S příchodem nového kytaristy Vaška Hnátka přišla do kapely nová energie a původní členové Kristýna Supradnyan (bicí), Hans Koubek (baskytara) a Lucka Kaletová (zpěv, texty, muzika) díky tomu ožili. A to do té míry, že jsou občas i drzí a „ukradnou“ si nějaký ten cover z hudebního nebe jen tak pro radost. Gró kapely však stojí a bude stát vždy na autorské tvorbě.

Tajné slunce

Tajné slunce hraje písně, ve kterých rockové postupy s folkovou a bluesovou příměsí dávají podklady silným autorským textům. V těch se odhalují prehistorické stánky se smaženým sýrem v housce, schované nonstopy či ploužící se lidské bytosti s nejasnou perspektivou. Pražská skupina představuje životy ve svém rodném městě jako plné špíny a krásy současně.

Filip Pýcha: kytara, autor písní, zpěv (občas i balalajka či tahací harmonika)
Honza Koubek: baskytara
Kristýna Slomková: bicí
Petra Drahoňovská: saxofon
František Lebeda: perkuse