Koncert
Po / 20. 11. 2023 / 20:00

Přetlak věku, Hrozně

alternative rock

Vstupné: 200 Kč

Koncert
Po / 20. 11. 2023 / 20:00

Přetlak věku, Hrozně

alternative rock

Přetlak věku

Podle zlých a nepřesvědčivých pramenů hraje kapela Přetlak věku alternativní rock, punk šanson, hard folk… a textový projev dokonce jeden filmový režisér označil za infantilní surrealismus. Toto zavádějící nálepkování svědčí o rozpacích kritiků nad neustálým přečníváním z hudebních škatulek. Do vínku dali totiž zakládající členové úmyslnou absenci harmonického nástroje (obvyklé kytary či kláves), čímž předurčili kapele její typický zvuk, harmonii tvořenou jednohlasými nástroji, a nasměrovali jí tím do bubliny „alternativních“ žánrů.

V hudbě je vysledovatelný vliv 80.let, punkového podhoubí, alternativní scény, leckdy přetavené do roztomilých durových melodií dvou štěbetavých dechů. Textová složka je rovnocennou součástí hudby, najdeme v ní něco ze zmíněného surrealismu, hravé rýmy, černý humor a lehce morbidní životní příběhy. Kapelou prošla řada zručných hudebníků, má za sebou stovky koncertů na rozličných místech, vedle větších festivalů (Alternativa, Banát, Boskovice, Hradecký slunovrat,…) se nevyhýbá ani hraní v jakékoliv hospodě nebo klubu s dobrou atmosférou.

Marek Šťastný – baskytara, zpěv; Jan Moc (Mcí Mocík) – bicí; Eva Svitáková – příčná flétna, zpěv; Romana Davidová – ewi, příčná flétna,zpěv

Hrozně

HROZNĚ – muzika proplouvající mnoha zákrutami alternativního rocku, ovlivněna minimalismem, folkem, indie, funky a mnoha dalšími vlivy. Splétaná tóny metalofonu, kalimby, akordeonu, baskytary a bicích, sladěna se stručnými, ale údernými texty. Existuje s přestávkami v různých podobách od roku 1982.

Martin Kozlovský – metalofon, kalimba, zpěv, Pavel Straka – akordeon, zpěv, Jaromír Řehoř – baskytara, zpěv, Pavel Magnusek – bicí.