Koncert
Po / 13. 3. 2023 / 19:30

Scott Ritcher (US), Cardo & Decumanus, Overdrive In My Handbag

alternativa, písničkářství

Vstupné: 250 Kč

Koncert
Po / 13. 3. 2023 / 19:30

Scott Ritcher (US), Cardo & Decumanus, Overdrive In My Handbag

alternativa, písničkářství

Scott Ritcher (US)

Louisville a nezávislá hudba, tak či onak spojená s punkem. Jedna z magických formulí 90. let funguje i nadále – třeba i díky neutuchajícím aktivitám letos třiapadesátiletého Scotta Ritchera. Ten zanechal hlubokou stopu už coby kytarista a zpěvák kultovních Metroschifter, ale výčet jeho dalších lásek je snad ještě zajímavější. Spisovatel a výrobce burbonu, který se díky práci ve fanzinu K Composite stal vydavatelem, coby majitel labelu Slamdek pro změnu pomáhal kapelám jako Endpoint, Jawbox nebo Rodan. A pozor – v roce 1998 dokonce kandidoval na starostu Louisville.
SCOTT RITCHER žije v posledních letech ve Švédsku a zpátky k hudbě se vrátil prostřednictvím akustického mini LP „The Kentuckian“ z roku 2019, které nabízí šest strohých, ale překvapivě silných country skladeb s typickou Ritcherovou melodikou. Metroschifter hráli v pražském Klubu 007 několikrát (naposled v prosinci 2009), tentokrát se Scott Ritcher vrací 13. března sólo do Kaštanu

Cardo & Decumanus

Nový akustický projekt Václava Orcígra (Or, Vlněna, Paramount Styles, MaVa, Tábor…) čerpá ze zimní lockdownové atmosféry, která hledá inspiraci v neofolkových vodách i v odstínech českého country. Městská témata se v textech střídají s intimními pocitovými výpověďmi, které doplňuje místy minimalistická, jindy klasicky písničkářská kytara. A jeho debutová deska „Pospolitost“ vyjde během jara 2023 na Silver Rocket.

Overdrive In My Handbag

Někdy sólový, jindy kapelový projekt zpívající kytaristky Julči. Komorní melancholie a syrové písně často střídají naštvanou polohu s tichým, smířlivým výrazem: ono neustálé napětí odkazuje třeba k inspiraci prvními deskami PJ Harvey.