Koncert
St / 22. 3. 2023 / 20:00

Spolektiv, Rejka Balcarová

folk rock, folk

Vstupné: 200 Kč

Koncert
St / 22. 3. 2023 / 20:00

Spolektiv, Rejka Balcarová

folk rock, folk

Spolektiv

hraje a zpívá výhradně autorskou hudbu s použitím klasických kytar, dechových nástrojů, šestistrunných baskytar, perkusí, někdy i houslí. V hudebním projevu se spojují prvky folku, rocku, šansonu i jazzu.
Od roku 2014 má Spolektiv za sebou více jak 300 koncertů a festivalových vystoupení po celé České republice. Spolektiv je držitelem celostátní Porty 1993 a je také vítěznou kapelou 58. Zlín Film Festivalu 2018.
Píseň Drž mě, prosím, získala 13. června 2021 Zlatou českou dvanáctku v hitparádě Česká dvanáctka, kterou vysílá Český rozhlas Dvojka. Píseň splnila podmínku a udržela se v žebříčku dvanácti českých písniček po dobu dvanácti po sobě jdoucích týdnů.

Rejka Balcarová

„Jsem písničkářka tělem i duší, která podle slov Pavla Jarčevského ví, o čem zpívá. Někdy jemně, někdy důrazně, vždycky opravdově.
O svých písničkách, když je zpívám sama jen s kytarovým doprovodem, říkám, že jsou „nahaté“. Nejsou oblečené do bohatých kapelních aranží nebo vícehlasů a musí zaujmout jen tak, samy o sobě. A to je pro mě ta správná výzva.“