Koncert
St / 11. 10. 2023 / 20:00

Verkauf Musique, Fünf

indie pop, post punk

Vstupné: 180

Koncert
St / 11. 10. 2023 / 20:00

Verkauf Musique, Fünf

indie pop, post punk

Verkauf Musique

Počátky historie skupiny Verkauf – musique sahájí do podzimu roku 2001, kdy dva spolužáci z právnické fakulty uvažovali o vytvoření obrazově-hudebního projektu. Jedním z nich byl Jan Ondřej a druhým Jiří Šimeček známý z hudebních projektů 80. a 90. let mimo jiné Letadlo a Toyen.
Tak vznikla myšlenka „Verkaufu“ založená na kombinaci vizuální složky s využitím archaických zařízení pro promítání typu Meotar, ale i moderních dataprojektorů a složky zvukové – hudební. Od roku 2002 vyprodukoval Verkauf každý rok jeden nosič CD nebo DVD.

Ke změně ve vývoji došlo v roce 2009, kdy se původně dvoučlenná skupina rozšířila o třetího člena a změnila se i koncepce. Tím třetím členem byl kytarista Jiří Charypar známý hudebník působící mimo jiné ve skupinách Babalet, Švihadlo a ve znovuobnovené skupině Mama Bubo. Verkauf – musique tak nadále funguje jako čistě hudební skupina.

Od roku 2017 funguje kapela ve složení Jan Ondřej – zpěv/kytara, Jiří Charypar – kytara, Ondřej Uvíra – Baskytara, Matěj Machart – Bicí. V této formaci vystupuje Verkauf Musique napříč pražskými i mimopražskými kluby společně s kapelami všech žánrů a za posledních několik let v toomto složení přidal Verkauf Musique do svého repertoáru mnoho nových autorských písní, z nichž několik jich je zaznamenaných na albu Die Farben – Zimmer Frei, které kapela nahrála v roce 2016.

Na konci roku 2019 opustil V-M baskytarysta Ondra a V-M získala nového baskytarystu Petra Nováka. V tomto nejnovějším složení v květnu 2020 kapela strávila několik dní v nahrávacím studiu v Bechyni a na podzim plánuje vydat svou první oficiální LP desku.

Fünf

Fünf junge Musiker aus Prag (CZ) sagten sich eines Tages, dass heutzutage kaum 80er gespielt werden, und noch seltener deutsche 80er. So kam die Idee diese Musik selbst den Leuten zeigen und dene zu spielen. Die bekanntesten Hits der weltbekannten Ära „Neue Deutsche Welle“ wurden von den Jungs geprobt, und der erste Gig kam gut an. Auch das Aussehen und die Interpretation wurde in den 80ern stark inspiriert, und Fünf ist dank dem allen ein unvergessliches Erlebniss. Thomas „Rollke“ Maly (Gesang), Wlada „Skrschehota“ Kebza (Gitarre), Ullrich „kapitän Schuss“ Podebradsky (Tasten), Latzo „Hlava“ Rudtschenko (Bassgitarre) und Peter „Sejtn“ Charvat (Schlagzeug) sind die fünf Mitglieder der Band Fünf!

Pět mladých muzikantů z Prahy (CZ) si jednoho dne řekli, že se v dnešní době už skoro nehrají 80ky a ještě vzácněji německé 80ky. A tak přišel nápad, že by tuto muziku lidem sami ukázali a zahráli. Nacvičili nejznámější hity světoznámé éry „Neue Deutsche Welle“ (Nová německá vlna) a první gig měl vesměs dobré ohlasy. Vzhled a interpretace byly 80kami silně inspirovány, a tím vším je vystoupení Fünf nezapomenutelným zážitkem. Tomáš „Rollke“ Malý (zpěv), Vláďa „Skřehota“ Kebza (kytara), Olda „kapitän Schuss“ Poděbradský (klávesy), Laco „Hlava“ Rudčenko (basa) a Petr „Sejtn“ Charvát (bicí) jsou pěti členy kapely Fünf!