Aktuality

Opět „busking na zahrádce“. Aneb chcete si v létě zahrát před Kaštanem?

  • Šance nejen pro méně známé písničkáře a kapely schopné zahrát akusticky. Stejně jako v minulých letech, kdy se to setkalo s příznivým ohlasem, budeme i letos dělat skoroakustická, „buskingová“ vystoupení  v rámci pivní „zahrádky“ před Kaštanem (a pod kaštany).
    Cca od 10.7. do konce srpna. Samotný Klub Kaštan je v červenci a srpnu zavřený.
       

Podmínky jsou (stejně jako v minulých letech) následující:
– k dispozici nebude žádné podium (jen dřevěná plošinka/podlážka) ani žádné zastřešení
k dispozici bude přívod elektřiny („pes“), jeden mikrofon na šibenicovém stojanu a aktivní reprobox na přizvučení zpěvu (= hraní tedy jen bez zvukaře a PA)
– pokud si někdo chce vzít své vlastní kombíčko, třeba 5 -15W,  je to samozřejmě možné, ale není žádoucí,  aby si někdo přivezl i třeba nějaké vlastní kompletní ozvučení. 
– žánrově žádná omezení neklademe – primárně je to určeno pro písničkáře všeho druhu a plně akustická tělesa, ale pokud třeba máte rockovou kapelu a troufnete si zahrát „unplugged“, je to vítané. Měli jsme tu  i akordeonisty, duo klávesy+zpěv nebo hiphopera, který si pouštěl beaty z přehrávače. Ale primárně platí – žádné bicí (nanejvýš tamburina, djembe nebo cajon) a žádná ozvučená baskytara.   
– v případě náhlého letního deštíku se lze přesunout pod jeden z velkých slunečníků   
– v případě setrvalého, celo-odpoledního deště a jinak nepříznivého počasí se hraní zruší (a po dohodě přesune na jiný náhradní termín)   

  • – vystupující dostane tři nápoje (nealko/pivo) a veškeré vybrané dobrovolné vstupné
    – hrát se bude cca 2x, max 3x týdně. Začátek po dohodě (obvykle cca 19:00), konec max 21:00.Kromě muzikantů rádi uvítáme (za stejných podmínek) i nějaká alternativní divadelní představení nebo performancePokud máte zájem si zahrát, primárně napište na kastan@kastan.cz