Aktuality

Série literárně-hudebních setkání s autory, spisovateli, básníky a hudebníky v kavárně Únik

Ve středu středu 15. listopadu 2023 nás čeká druhé setkání, tentokrát s Josefem Pánkem, Ondřejem Štindlem a Danem Vertígo.

Josef Pánek – spisovatel, vědec v oboru výpočetní molekulární genetika a také nadšený basák punkové kapely Springless. Za novelu Láska v době globálních klimatických změn získal cenu Magnesia Litera. Nedávno mu v Argu vyšel druhý román Jsem jejich Bůh, ze kterého bude číst.

Ondřej Štindl – spisovatel, scenárista, publicista, hudební recenzent a DJ Radia 1, jehož je zakládajícím členem a kde dodnes pravidelně vysílá. Tento večer představí román Tolik popela.

Dan Vertígo – písničkář, kytarista, zpěvák. Prošel několika kapelami téměř na všech postech, zbrázdil české i zahraniční ulice coby busker, natočil 7 videoklipů a vydal 3 CD.

Ve čtvrtek 30. listopadu 2023 se můžete stát součástí natáčení živého dílu literárního podcastu Zazie v metru, jehož hosty budou Petra Klabouchová (novinářka,spisovatelka a manažerka několika rockových skupin, držitelka Ceny Johanna Steinbrenera, autorka úspěšných titulů U severní zdi, Prameny Vltavy, ad.) a Pavla Horáková (držitelka ceny Magnesia Litera 2019, spisovatelka, překladatelka. publicistka a rozhlasová redaktorka, autorka knih Srdce Evropy, Teorie podivnosti ad.). O hudební doprovod se postará Marco Mendess, italský poly-instrumentalista, zpěvák a hudební producent žijící v ČR a známý např. z projektu Rock N Roll Army. Večerem bude provázet autorka podcastu Petra Valterová.

Začátky ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč.